Musik i haven

Event/musikprogram for sæson 2017.

Eventprogram for 2017
Måned/Dato Dag Tidspunkt Hvem
April
13/4 Skærtorsdag 13.00  Stine Bruun & Martin Knudsen
14/4 Langfredag 13.00  Stine Bruun & Martin Knudsen
16/4 Påskedag 13.00  Martin Knudsen
Maj
7/5 Søndag 13.00 Hits fra Jukeboksen med Stine & Martin
12/5 Fredag St. B 13.00  A.K. and all that jazztrio feat: Marko Martinovic (klaver), Marc Davis (bas), A.K. (vokal)
14/5 Søndag 13.00 Hits fra Jukeboksen med Stine & Martin (Mors dag)
25/5 Torsdag KrH 13.00  Katja & Katjazzerne
26/5 Fredag 18.00  Karmaband
27/5 Lørdag 18.00  Let it Beatles
28/5 Søndag 13.00  Hits fra Jukeboksen med Stine & Martin
Juni
2/6 Fredag 18.00  Karmaband
3/6 Lørdag 13.00  Martini*s
4/6 Pinsedag 13.00 A.K. and all that jazztrio feat: Jacob Fischer (guitar), Daniel Frank (bas), A.K. (vokal)
5/6 2. Pinsedag 13.00  Hits fra Jukeboksen med Stine & Martin (Fars dag)
9/6 Fredag 18.00  Karmaband
10/6 Lørdag 18.00  Karmaband
11/6 Søndag 13.00  Line Elmer
16/6 Fredag 18.00  Karmaband
17/6 Lørdag 18.00  Karmaband
18/6 Søndag 13.00  John Mogensen Showband
23/6 Fredag 18.00  Karmaband (Sankt Hans)
24/6 Lørdag 18.00  Gdansk
25/6 Søndag 13.00 Hits fra Jukeboksen med Stine & Martin
30/6 Fredag 18.00  Karmaband
Juli
1/7 Lørdag 18.00  Line Elmer
 Jazzfestival 7/7 – 16/7
7/7 Fredag 19.00  Bernadotte Swingers
8/7 Lørdag 13.00  Nola love feat: Morten Fischer, Matthias Petri, Andreas Svendsen, Asbjørn Kampan,           Roald Elm-Larsen & Mikkel Aagaard Nielsen
8/7 Lørdag 18.00  Kansas City Stompers feat: Rikke Mølgaard
9/7 Søndag 13.00  Majken og Fjeldtetten
10/7 Mandag 18.00  Verdensorkestret
11/7 Tirsdag 18.00   Alice Carreri & Mads Mathias feat. Dan Hemmer (hammond), Regin Fuhlendorf (gui) og Jeppe Gram (dr).
12/7 Onsdag 18.00  Wonderbrazz
13/7 Torsdag 13.00  A.K. and all that jazz vol 2 feat: Marko Martinovic (klaver), Marc Davis (bas), Henrik Bolberg (trompet), Niels Flipper Stuart (sax), A.K. (vokal)
13/7 Torsdag 18.00  Tuesday Night Brass Band feat: Johan Bylling Lang, Peter Kehl, Bjarke Nikolajsen, Ola Åkerman, Michael Watson, Henrik Silver, Derrick Freeman, Esben Duus & Søren Frost?
14/7 Fredag 13.00  The Blue Hour Trio feat: Jesper Thilo
14/7 Fredag 18.00  Wonderbrazz
15/7 Lørdag 13.00  Martini*s kvintet feat: Kira Martini, Joel Illerhag, Mads Søndergaard, Peter Marott & Morten Ærø
15/7 Lørdag 18.00  Kjeld Lauritsen
16/7 Søndag 13.00  A.K. and all that jazz feat:Niels Jørgen Steen (klaver), Ole Skipper Moesgaard (bas), Benita Haastrup (trommer), Niels Flipper Stuart (sax, cl), A.K. (vokal)
August
4/8 Fredag 18.00 Karmaband
5/8 Lørdag 18.00 Nola Love
6/8 Søndag 13.00 Hits fra Jukeboksen med Stine & Martin
11/8 Fredag 18.00  Grisefest
(tilmelding nødvendig)
12/8 Lørdag 18.00 Karmaband
13/8 Søndag 13.00 Line Elmer
18/8 Fredag 18.00 Karmaband
19/8 Lørdag 18.00 Krebsegilde med Karmaband (tilmelding nødvendig)
20/8 Søndag 13.00 Gdansk
25/8 Fredag 18.00 Karmaband
26/8 Lørdag 18.00 Let it Beatles
27/8 Søndag 13.00 Martini*s
September
2/9 Lørdag 18.00 Økuller (Irsk inspireret “folkepop” på dansk)
24/9 Søndag 14.00 Lukkedag. Surprise musik. Begrænset menu